Jump to content

a


Sign in to follow this  
1K-27

[LSGD] Uguns! Kā rīkoties?

Recommended Posts

latest?cb=20170827024035

 

-Los Santos Glābšanas Dienests-

Īsā pamācība

 

Uguns! Ko darīt?

Ja savā apkārtnē redzat dūmus vai uguni, nekavējoties ziņojiet par to, zvanot 9-1-1. Neaizmirstiet ņemt vērā atrašanās vietu, lai dispečers varētu nosūtīt  glābējus uz pareizo atrašanās vietu, pirms noliekat klausuli. 

Evakuācija

Evakuējoties priekšlaikus, jūs savai ģimenei un sev dosiet vislabāko iespēju izdzīvot ugunsgrēkā. Jūs varat palīdzēt arī ugunsdzēsējiem, atbrīvojot ceļus no sastrēgumiem, ļaujot viņiem pārvietoties jūsu rajonā un izkļūt no tā, tādējādi darot savu darbu - glābjot cilvēku dzīvību un īpašumu. Ja nepieciešama tūlītēja evakuācija, turiet prātā sešus punktus:

  • Cilvēki un mājdzīvnieki
  • Papīri, tālruņu numuri un svarīgi dokumenti
  • Receptes, vitamīni un brilles
  • Attēli un neaizstājamas atmiņas
  • Personālie datori (informācija cietajā diskā un diskos)
  • “Plastikāts” (kredītkartes, bankomātu kartes) un skaidra nauda

Atcerieties:

Ja jums liek evakuēties, atstājiet to pietiekami agri, lai izvairītos no ugunsgrēka, dūmiem vai satiksmes sastrēgumiem. Negaidiet, lai glābēji paziņo, ka jādodas prom. Ja jūtiet, ka liesmas Jūs apdraud - dodaties prom.

Turiet atslēgas sev līdzi, lai varētu ātri evakuēties, ja tas ir nepieciešams. Ja uguns ir Jūsu īpašumā, nekavējoties pametiet vietu pa tuvāko izeju - durvīm, logiem. Skaļi ziņojiet par to pārējiem, kuri atrodas ugunsgrēka vietā. Ieslēdziet ugunsgrēka brīdinājuma sistēmu, ja tā vēl nav ieslēgusies. Necentieties līdzi ņem visas personīgās lietas - ja Jums tuvumā ir Jūsu dokumenti, cilvēki vai mājdzīvnieki, dodaties ar tiem ārpus nedrošās vietas. Nekādā gadījumā nedodaties uz ilgāku laiku, dziļāk liesmu plosošajā vietā. Ja liesmas ir mazas, izmantojat tuvumā esošo ugunsdzēšamo aparātu, bet izmantojat tikai tādā gadījumā, ja liesmas ir patiešām mazas un neapdraud Jūsu vai citu dzīvību, veselības stāvokli! Ja liesmas ir skārušas citas personas teritoriju, esat notikušā aculiecinieks, cenšaties sniegt palīdzību neriskējot ar savu dzīvību. Iespēju robežās cenšaties evakuēt cilvēkus un apturēt liesmu izplatību.

Ārpus telpām

Pārvietojiet pagalma mēbeles prom no mājas. Aizsedziet logus, bēniņu atveres, dzegas un ventilācijas iekārtas ar mazāk uzliesmojošu materiālu, piemēram, 1/2 collu (vai biezāku) saplāksni. Aizveriet logu slēģus un žalūzijas, ja tie ir ugunsdroši. Piestipriniet pie krāniem dārza šļūtenes un novietojiet tās tā, lai tās varētu sasniegt visas jūsu mājas teritorijas. Lai piekļūtu jumtam, novietojiet kāpnes pret māju tuvojošos liesmu pretējā pusē. Izslēdziet butāna/propāna vai dabasgāzes vārstus.

Iekštelpās

Aizveriet visus logus un durvis ap telpu, lai novērstu dzirksteļu iepūšanu dziļāk iekšā, kā arī lai mājā liesmas uzliesmotu pēc iespējas lēnāk. Ieslēdziet gaismu visās jūsu mājas istabās, uz lieveņa un pagalmā. Jūsu mājas būs vairāk redzamas caur dūmiem vai tumsu. Pārvietojiet mēbeles prom no logiem un bīdāmajām stikla durvīm, lai izvairītos no aizdegšanās. Atrodaties pēc iespējas tuvāk zemei, jo tur būs vairāk gaisa. Samitriniet kādu apģērba gabalu vai lupatiņu un turiet to sev pie sejas, tas atvieglos elpošanas procesu.

((TIKS PAPILDINĀTS, UZLABOTS))

 

LOS SANTOS GLĀBŠANAS DIENESTS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×