Jump to content

a


Sign in to follow this  
1K-27

[LSGD] Ārkārtas medicīnas situācijas

Recommended Posts

latest?cb=20170827024035

 

-Los Santos Glābšanas Dienests-

Īsā pamācība

 

 

Sirdslēkme

Koronāro artēriju slimība joprojām ir galvenais nāves cēlonis San Andreas štatā. Zvanīšana 9-1-1 būtu pirmais pasākums, ko veikt par personu, par kuru ir aizdomas, ka viņam varētu būt sirdslēkme. Visbiežākais sirdslēkmes simptoms ir sāpes krūtīs. Tās bieži tiek raksturotas kā smagums, spiediens vai stingrība. Tās var izstaroties arī uz citu ķermeņa daļu, piemēram, pleciem, kaklu vai žokli. Lai gan sāpes krūtīs ir biežākais sirdslēkmes simptoms, ne visas sirdslēkmes ir saistītas ar sāpēm krūtīs. Tas drīzāk attiecas uz sievietēm, diabētiķiem. Citus simptomus var raksturot kā vēdera spiedienu, gremošanas traucējumus vai elpas trūkumu. Dažos gadījumos simptomi var nebūt, tāpēc ir svarīgi mediķiem apskatīt personu un sniegt nepieciešamo aprūpi. Bieži vien persona, kas piedzīvo sirdslēkmi, var būt nolieguma stāvoklī un pretoties palīdzības sniegšanai. Tādējādi, ja rodas šaubas, esiet neatlaidīgs un zvaniet 9-1-1 neatkarīgi.

Insults

Insultu izraisa asins plūsmas pārtraukums smadzeņu apvidū. To izraisa vai nu trombs, kas ierobežo asins plūsmu, vai asiņošana no asinsvada smadzeņu iekšpusē. Insulta sākums var notikt pēkšņi un bez iepriekšējiem simptomiem vai brīdinājuma. Visbiežāk insults var rasties ar patoloģiskām grūtībām, pārvietojot ķermeņa daļu, un parasti tas notiek tikai vienā pusē. Citi simptomi var būt ''noslīkšana'' vienā sejas vai mutes pusē un/vai apgrūtināta vārdu veidošanās. Katru reizi, kad rodas kāds no šiem simptomiem, nekavējoties jāizsauc 9-1-1. Negaidiet, lai redzētu, vai simptomi izzūd atsevišķi. Tas ir tāpēc, ka insulta ārstēšanai izmantotās zāles ir visefektīvākās, ja tās lieto pēc iespējas agrāk. Faktiski dažas zāles vairs nav palīdzību sniedzošas, vērtas tikai jau pēc pāris stundām pēc simptomu parādīšanās.

Dehidratācija (atūdeņošanās)

Dehidratācija ir pārmērīgs ūdens zudums šūnu līmenī. To visbiežāk izraisa šķidruma zudums organismā ilgstošas vemšanas vai caurejas dēļ, bet to var izraisīt arī tādi faktori kā pārmērīga diurētisko līdzekļu (ūdens tablešu) lietošana, vienkārša ūdens neuzņemšana organismā ilgu laiku, kā arī pārkaršana. Dehidratācijas izraisīšanai nepieciešamais vemšanas vai caurejas daudzums ir atšķirīgs, bet parasti tas ir saistīts ar cilvēka ķermeņa masu. Tādējādi zīdaiņi pirms dehidratācijas var panest mazāk šķidruma zudumu nekā pieaugušie. Tas pats attiecas uz neveseliem, slimību skartiem pieaugušajiem salīdzinājumā ar normālā veselības stāvoklī esošiem pieaugušajiem. Īstu dehidratāciju nevar novērst, tikai patērējot ūdeni, jo to parasti pavada elektrolītu līdzsvara traucējumi. Ārstēšana jānovēro slimnīcā, jo jāveic laboratorisko analīžu uzraudzība, lai noteiktu elektrolītu līmeni, no kuriem daži ir svarīgi sirdij un vitāli svarīgiem orgāniem. Vēl viens dehidratācijas risks ir nieres kas, palicis neārstēts, var izraisīt vāju nieru izvadi vai pat mazspēju.

 

 

 

LOS SANTOS GLĀBŠANAS DIENESTS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×